فلزیاب ای ایکس پی 5000 EXP

فلزیاب ای ایکس پی 5000 EXPReviewed by 20felezyab on Feb 16Rating: 5.0

سلام , فلزیاب ای ایکس پی 5000 EXP یکی از بهترین و پیشرفته ترین فلزیاب های تصویری است که تا به حال ساخته شده است و با داشتن امکانات جدید و تکنولوژی پیشرفته درصد خطا در اکتشاف را به حد صفر رسانده است . این فلزیاب مورد تایید همه از جمله اپراتور های حرفه ای است و با استفاده از ویژگی ها و عمق کاوش دقیق و بالای آن میتوان به کاوش های حرفه ای برای یافتن فلزات گرانبها , جواهرات , دفینه ها و… پرداخت . این دستگاه فوق العاده توسط شرکت او کا ام OKM آلمان ساخته شده که میتوان آنرا به عنوان بی نقص ترین فلزیاب تولیدی این شرکت معرفی کرد .

EXP-5000-METAL-DETECTOR-OKM

فلزیاب ای ایکس پی 5000 EXP

فلزیاب EXP 5000 با داشتن عمق کاوش 25 متری و استفاده از چندین سیستم بطور همزمان برای اسکن میتواند تمامی اهداف مانند دفینه ها و فلزات و همچنین تونل ها و حفرات را مشخص سازد که با استفاده از آنتن لایو استریم میتوان تصاویر زنده ای از زمین بدست آورد و دیگر نیازی به کامپیوتر برای تحلیل داده ها و تصاویر نداشته باشید زیرا همراه دستگاه یک عینک به شما ارائه میشود که بوسیله آن میتوانید تصاویر اسکن شده توسط دستگاه از زمین را مشاهده کنید , این عینک توسط مهندسان ناسا ساخته شده و دارای بهترین کارایی و عملکرد است . طلایاب ای ایکس پی 5000 دارای 3 مدل Basic  Gold و Professional است که هر سه مدل دارای کارکرد عالی و فوق العاده هستند و شما میتوانید به دلخواه و بسته به نوع نیازتان یکی از این سه مدل را انتخاب کنید . به عقیده بیشتر استفاده کنندگان از طلایاب EXP 5000 مدل GOLD دارای کارایی بهتری نسبت به دو مدل نامبرده دیگر در زمینه فلزیابی است که این مدل علاوه بر داشتن امکانات مدل Basic دارای قطعات اضافه ای مانند سوپر سنسور , لایو استریم سنسور و سیستم تفکیک DDV می باشد . البته این توضیحات بدین معنی نیست که دو مدل دیگر کارایی ندارند اما ما توصیه میکنیم که اگر میخواهید کاوش های حرفه ای انجام دهید سری Gold آنرا تهیه کنید . تفاوت مدل Basic با دیگر مدل ها در این است که شما میتوانید با این مدل فقط کار یک فلزیاب معمولی را انجام بدهید و اگر میخواهید کاوش های حرفه ای انجام بدهید باید وسایل اضافه ای برای آن تهییه نمایید . منوی کاربری این ردیاب بسیار ساده بوده و هرکسی میتواند با آن کار کند و به کاوش بپردازد همچنین با قابلیت عدم نیاز به کامپیوتر امکان حمل و نقل و جابجایی راحت آن نیز فراهم شده است . گنجیاب EXP 5000 دارای قابلیت سازگاری با انواع خاک برای کاوش است که میتوان آنرا در انواع زمین ها و محیط های مختلف بکار برد .

 

دیگر ویژگی های EXP 5000 :

  • سیستم Magnetometer برای تشخیص فلزات با خاصیت فرو مغناطیسی .
  • دسترسی به حالت Ground Scan برای اسکن رنگی و سه بعدی داده ها .
  • استفاده از سیستم جهت یابی و GPS .
  • مجهز به سیستم Super Sensor برای افزایش دقت و عمق کاوش دستگاه .
  • آنتن های 25 , 50 , 75 , 100 سانتی متری که میتوانید متناسب با محیط کاوش از آنها استفاده کنید .
  • بهره گیری از سیستم DDV برای تفکیک فلزات گرانبها از مواد بی ارزش .
  • مجهز به سیستم Livestream جهت اسکن کردن زنده زمین و مشاهده آن با عینک مخصوص .
  • مجهز به سیستم Tunnel Sensor برای کشف و اسکن تونل ها و حفرات .
  • قابلیت FS-Thermoscan برای اسکن گرمایی زمین و ایجاد تصویر با استفاده از خاصیت مادون قرمز .

توجه داشته باشید که 4 مورد آخر مختص مدل های GOLD و PROFESSIONAL است و مدل BASIC فاقد این ویژگی ها است . همچنین شما میتوانید اجزا و قسمت های دیگری را به این دستگاه برای کارایی بیشتر و بهتر اضافه کنید تا کارکرد آن چند برابر شود که در اینجا به بعضی از این ابزار ها اشاره میکنیم :

آنتن 25 سانتی متری :

آنتنی با این اندازه میتواند برای پیدا کردن اهداف کوچک تا عمق 25 متری مناسب باشد و برای استفاده دستگاه در مناطق صعب العبور مانند نواحی کوهستانی و جنگل ها بسیار مناسب است . همچنین برای یک اسکن دقیق باید دو طرف پروب به یک اندازه از زمین فاصله داشته باشند که این آنتن این قابلیت را به دستگاه میدهد .

آنتن های 50 , 75 و 100 سانتی متری :

این آنتن ها علاوه بر اینکه قابلیت آنتن 25 سانتی متری را دارند میتوانند مناسب برای کاوش در زمین های صاف و مسطح باشند زیرا این امکان را به دستگاه میدهند تا سطح وسیعی را در مدت زمان کوتاه اسکن کند , برای مثال وقتی محیطی را با آنتن 100 سانتی متری اسکن میکنید برای اسکن همان مساحت و محیط با آنتن 25 سانتی متری باید 4 بار این کار را انجام دهید تا مساحت اسکن شده را توسط آنتن 100 را کاملا مورد کاوش قرار دهید .

سیستم DDV جهت تفکیک فلزات :

این دستگاه با این قابلیت به یکی از بهترین ها در زمینه تفکیک فلزات گرانبها و مواد بی ارزش تبدیل شده است که میتوان میزان تفکیک و کاوش مخصوص برای بعضی از فلزات را با استفاده از کلید VOULOME استفاده کرد بطور مثال میتوان آنرا روی آلومینیوم یا طلا تنظیم کرد و کاوش فقط برای فلز انتخاب شده صورت بگیرد و در صورت وجود با استفاده از هشدار های صوتی و همچنین به وسیله عینک آنرا به اپراتور اطلاع دهد .

قابلیت تونل سنسور :

همانطور که از اسم آن مشخص است برای کشف و شناسایی تونل ها و حفرات مورد استفاده قرار میگیرد و بوسیله آن میتوانید غارهایی که به دفینه ها ختم میشوند را بیابید . اندازه این سنسور 50 سانتی متر است که یکی از پروب های عمودی دستگاه است که بصورت عمودی مورد استفاده قرار میگیرد .

سوپر سنسور :

این سنسور یکی از بهترین و لازم ترین سنسور ها برای هر دستگاهی است که عمق کاوش را افزایش میدهد و میتوانید وضوح تصاویر را تا 5 برابر بیشتر کند همچنین سیگنال های اضافی و مزاحم را حذف میکند و این قابلیت در این دستگاه یکی از بهترین ابزار های جانبی است که بخاطر استفاده بالا و زیاد آن خرید آنرا به شما توصیه میکنیم . طول این سنسور یک متر است و به صورت عمودی مورد استفاده قرار میگیردو با وصل کردن آن به دستگاه , بخش تفکیک آن فعال میشود و میتواند تفکیک انواع فلزات را انجام دهد و میتوان از آن در بخش مگنتومتر , تفکیک و اسکن زمین استفاده کرد .

سنسور لایو استریم :

با استفاده از این سیستم میتوان سرعت و دقت اسکن را بالا برد و بوسیله آن میتوان بدون احتیاج به کامپیوتر در مدت زمان کم یک منطقه را مورد کاوش قرار داد و از دفینه ها و حفرات و مواد دیگر آن منطقه باخبر شد . هنگام استفاده از این سنسور رعایت هیچ اصلی لازم نیست و شما میتوانید با آن به هر طرف و سمت دلخواه حرکت کنید و این سنسور تصاویر را برای شما نمایان کند .

قابلیت ترمو اسکن :

با استفاده از این قابلیت دستگاه فلزیاب ای ایکس پی 5000 به تنها دستگاهی تبدیل شده که علاوه بر تصویری بودن دارای ویژگی حرارتی بودن نیز است . از آنجایی که دمای دفینه ها و اتاقک های حاوی گنج با دمای اطراف آن متفاوت است با استفاده از این قابلیت میتوان به وجود این موارد نیز پی برد که وجود این تفاوت مقدار دما هم بر روی عقربه پشت دستگاه هم بر روی صفحه نمایشگر نمایش داده میشود .

فرستنده های VLF :

این چهار فرستنده امواجی را به داخل زمین ارسال میکنند و سبب باردار شدن فلزات موجود در زمین میشوند و این کار باعث ردیابی این فلزات توسط دستگاه میشود . علاوه بر این کار باعث حذف مواد و سیگنال های مزاحم نیز میشوند و طرز استفاده از آنها به گونه ای است که در 4 گوشه زمین قرار میگیرند و با ایجاد موج قوی مغناطیسی اقدام به کاوش در منطقه میکنند که لازم است هنگام کار با آنها وسیله الکتریکی در اطراف وجود نداشته باشد .

about EXP 5000 metal detector

The Metal Detector eXp 5000 is a measuring instrument of newest technology and has been developed in particular for professional use. Through the supplied video eyeglasses buried objects like boxes, pipes, coins, metals but also cavities and grave chambers under the surface becomes visible immediately. Furthermore the video eyeglasses are optimized for the search during the night and also protects against perturbing sunlight at day.

منبع : 20فلزیاب منبع ارائه و معرفی انواع ردیاب و طلایاب

1 دیدگاه در “فلزیاب ای ایکس پی 5000 EXP

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.